Srebrna Pętelka

„Srebrna Pętelka" jest najbardziej prestiżowym konkursem w polskiej modzie dla początkujących projektantów, ale przede wszystkim udział w finałowych prezentacjach jest kluczem otwierającym wiele drzwi. Przez lata było to wyróżnienie, za którym nie szły specjalne nagrody i pieniądze ale które dawało liczne inne możliwości.

Wystarczy przejrzeć listę laureatów i finalistów konkursu , bowiem nie tylko główna nagroda pomagała wdalszej drodze, również wyróżnienia a nawet sam udział w prezentacjach finałowych. Tego nie ukrywają uczestnicy i głośno mówią o tym, że dzięki „Srebrnej Pętelce" otrzymali atrakcyjne i ciekawe oferty. Zwracają się do nich z propozycjami współpracy znaczące polskie firmy odzieżowe, które doceniają ich ciekawe prezentacje w „Pętelce", są zapraszani przez domy mody, studia, pracownie, organizatorów wielkich pokazów mody.

Jak żaden inny jest to konkurs skierowany do wszystkich młodych, zdolnych i ambitnych projektantów oraz krawców - także z małych miasteczek i wsi (ci z dużych aglomeracji zawsze mają większe szanse dotarcia do stosownych informacji). Wśród dotychczasowych uczestników i laureatów „Srebrnej Pętelki" liczni pochodzą właśnie z małych miejscowości.

Szyje wiele osób, wiele próbuje projektować i wiele marzy o zaprezentowaniu swoich pomysłów, choć często nie wiedzą jak i nie wiedzą gdzie. Chociaż nie wszyscy zgłaszający się do konkursu wystąpią w finałowych prezentacjach, dla wszystkich sam fakt uczestniczenia w nim to możliwość pokazania efektów swojej pracy fachowcom, szerokiej publiczności i mediom, a także możliwość konfrontacji, wreszcie też nowych przeżyć, poznania interesujących ludzi, nie tylko ze świata mody, a także swojego wkładu w sztukę mody.

Liczba wyświetleń strony: 479562