Finaliści 43 Konkursu o „Srebrną Pętelkę” 2021

Anna Borowczak - „WorldartB” – Kimona
Wyróżnienie w 43 Konkursie o „Srebrną Pętelkę”

Specjalistka w zakresie organizacji i promocji oraz zarządzania przedsiębiorstwami a także wpływu na tworzenie modeli tekstylnych. Umiejętności biznesowo-modowe oraz 15 lat doświadczenia w branży tekstylnej i w sztuce (w Polsce i za granicą) od listopada 2019 wykorzystuje w pracy nad własną, luksusową marką WorldartB (sztuka użytkowa i aukcje sztuki współczesnej). Czekając na zakończenie pandemii organizuje aukcje sztuki. W maju 2020 powstała strona z kimonami - www.worldartb.eu. Na podstawie twórczości Józefa Wilkonia stworzyła hafty ilustracji na art kimonach. Tajniki produkcji kolekcji pokazała w filmie "Baśń o rumaku zaklętym". Pierwsze modele zaprezentowała na Targach Fashionwear w Łodzi w 2020.
ART KIMONA BY JÓZEF WILKOŃ to unikatowa, limitowana kolekcja 7 art hour kimon, dwustronnych dla kobiet i mężczyzn, wykonanych z wysokiej jakości materiałów: wełny oraz jedwabiu. Na jednej ze stron znajduje się haft - obraz, przeniesiony z ilustracji Józefa Wilkonia. Wszystkie modele są w jednym rozmiarze, wzór haftu i sam model są zastrzeżone prawnie. Oba materiały (na dwustronnym modelu kimona) współgrają ze sobą, posiadają kieszonkę i logo WorldartB.

{relacja filmowa} Borowczak


Klaudia Ide -Jezioro Łabędzie
Wyróznienie w 43 Konkursie o „Srebrną Pętelkę”

Młoda projektantka, w tym roku kończy naukę w warszawskiej szkole wzorniczej - Viamoda, specjalność: Projektowanie odzieży i zarządzanie technologią.
Lac Perlé - to kolekcja inspirowana "Jeziorem Łabędzim" Piotra Czajkowskiego. Jak mówi autorka: „motyw baletu przejawia się w formie ubioru - damskie i męskie garnitury, uwieńczeniem całej kolekcji staje się jedwabna suknia opleciona perłami. Perły stanowią o interpretacji zależności Odetty od czarnoksiężnika, a także pozostałych bohaterów. Sylwetki chronologicznie przedstawiają fabułę opowiadania : Odetta przed przemienieniem, Rotbart, Odetta jako łabędź, książę Zygfryd, czarny łabędź, na końcu Odetta w sukni, aby uwznioślić piękno całej kreacji przedstawienia”.

{relacja filmowa} Ide


Katarzyna Iskra - torebki
Głowna Nagroda w 43 Konkursie o „Srebrną Pętelkę”

Katarzyna Iskra- psychoterapeutka bez wykształcenia artystycznego. Rozwija idee barw jako optycznych odpowiedników serotoniny w ludzkim mózgu. Działa mocnym kolorem i wyrazistymi wzorami dając alternatywę dla stonowanych toreb obecnych na polskim rynku mody. Tworzy modułowe modele torebek, które można łączyć i przepinać między sobą tworząc zupełnie nowe jakości. 2 flagowe wzory- Double Bag i Torba Modułowa zostały zastrzeżone w Urzędzie Patentowym.
FOTONY to kolekcja skórzanych toreb na sezon jesień/zima 20/21, łącząca kluczowe idee projektantki- wyrazistość wzoru i koloru z modułowością większości toreb. Nazwy poszczególnych wzorów to: INFRA, RADIUS, GAMMA, LUMI, GRAVI, FALA. Większość modeli można łączyć ze sobą tworząc samodzielnie kompozycje. Torba Modułowa składająca się z Torby Matki- WYMIENNYCH KIESZENI i Pasów Nośnych- daje jeszcze większe możliwości. Kolekcja Fotony to zastrzyk kolorystycznej energii na szarą porę roku. Torebki powstają w Małopolsce i uszyte są z włoskich- świetnej jakości skór naturalnych.

{relacja filmowa} Iskra


Kovalowe
Głowna Nagroda w 43 Konkursie o „Srebrną Pętelkę”

KOVALOWE to marka stworzona 3 lata temu przez siostrzany duet, prężnie wkraczająca na rynek polski oraz europejski. Kolekcje prezentowane były w kraju i za granicą, podczas Fashion Week w Paryżu, Berlinie, Mediolanie oraz w Rzymie. Marka ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia m.inn. tytuł „Odkrycie Roku 2019” WOW Fashion Awards. Projekty Kovalowe pojawiły się w produkcjach telewizyjnych. W strojach występowali artyści: Natalia Kukulska, Weronika Książkiewicz, Michał Szpak, Magdalena Tul, Klaudia Szafrańska, Joanna RUDA Lazer. Każda kolekcja marki KOVALOWE zawiera osobiste przesłanie dla odbiorców.
Tegoroczna kolekcja "CRYSTAL" przedstawia silną, kobiecą sylwetkę, poprzez mocny akcent kolorystyczny oraz awangardową konstrukcję. Przesłaniem kolekcji jest powrót do aktywnego życia, pełnego radości, nadziei i optymizmu. Duet KOVALOWE ukazuje innowacyjną technikę plisowania - plisy farbowane grzbietowo na kolor różowy oraz kobaltowy. Zastosowanie plisowań oraz jedwabiu nadało zwiewności, natomiast aksamit - uszlachetnił kolekcję. Tkanina kryształowa ukazuje blask, który jest synonimem piękna każdej kobiety

{relacja filmowa} Kowalowe


Żaneta Nieć Drypczak
Wyróżnienie w 44 konkursie o Srebrną Pętelkę

Uwielbia modę i pracę z formą. Poszukuje nowych, kreatywnych rozwiązań, które doprowadzą mnie do ideału. Uważam, że każdy może wyrazić siebie poprzez odpowiednio dopasowaną stylizację. Tak jak w życiu tak w świecie mody - zawsze warto być sobą. Prywatnie jestem mama 4 cudownych dzieci
Kobieta jest siłą!
Kolekcja ME
Moja kolekcja to odzwierciedlenie mnie samej. Reprezentuje kobietę nowoczesną, energiczną, pewną siebie. Zależy mi na podkreśleniu walorów każdej z nas i wywołaniu zachwytu na jej widok. Moje projekty to kobiecość w wersji modern oparte na fundamencie mini

{relacja filmowa} Żaneta Nieć Drypczak


Magdalena Gruszczyńska
Wyróżnienie w 44 konkursie o Srebrną Pętelkę

Ekonomistka, pasjonuje się fotografią i podróżami. Stworzyła linię produktów antyroztoczowych SOVA oraz odzieży dla atopików - DERMASOVA. Mama dwójki dzieci.
W 2018 r. ukończyła Studia Podyplomowe „Moda, Stylizacja, Trendy” na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Osoba z nieustającą potrzebą tworzenia. Zawsze w pogoni za wielobarwnością świata. I jego kolorami, zarówno dostrzeżonymi podczas fotograficznych podróży, jak również na obrazach dawnych i współczesnych mistrzów malarstwa. Po przeniesieniu na materiał czy to w formie nadruku czy też odręcznego malunku są one tworzywem dla niepowtarzalnych ubrań.
Kolekcja Dama z Wachlarzem
Prezentowana kolekcja „Dama z Wachlarzem" nawiązuje do jej ulubionego obrazu mistrza Gustawa Klimta o tym samym tytule. Wielobarwne kimona, inspiracją do stworzenia których były fragmenty obrazu: ptaki, kwiaty, kolorowe ornamenty. Kimono jako nowa forma pozwalająca noszącej je kobiecie otulić się wielobarwną materią-obrazem i przemienić w kolorowego, egzotycznego ptaka.

{relacja filmowa} Magdalena Gruszczyńska


Magdalena Wiśniewska-Kukuła
Wyróżnienie w 44 konkursie o Srebrną Pętelkę

Absolwentka Etnologii (UAM) oraz studiów podyplomowych Public Relations (Uniwersytet Warszawski). Obecnie studentka na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Politechnice Koszalińskiej. Od najmłodszych lat interesuje się modą. Od niedawna prowadzi swoją pracownię projektowo - wizerunkową.
FLOWERS AND WAVES to przemyślana i wielokrotnie analizowana kolekcja. Jest próbą wsłuchania się w serca kobiet, które zamierzają wstąpić w związek małżeński. Kolekcja zakłada wielowariantowość i kompatybilność wszystkich elementów, daje możliwość stworzenia kilkudziesięciu ślubnych kreacji. Wszystkie elementy wykonane są z jedwabiu - tkaniny czasem zwiewnej, przypominającej pianę morską, czasem trochę sztywniejszej, przybierającej kształt parasola. Ta doskonała materia została wzbogacona o elementy przestrzenne - ręcznie wykonane jedwabne storczyki - o charakterze ruchomym i luminescencyjnym. Kolekcja stworzona, aby dać każdej kobiecie możliwość wyboru, skomponowania swojej wymarzonej, niepowtarzalnej kreacji, w której będzie czuła się dobrze i przede wszystkim będzie sobą.

{relacja filmowa} Magdalena Wiśniewska-Kukuła


Elżbieta Mazurek
Główna Nagroda w 44 konkursie o Srebrną Pętelkę

absolwentka podyplomowych studiów projektowania ubioru, druku na tkaninie i akcesoriów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie pracuje w firmie produkującej zabawki dla dzieci.
Prezentowana kolekcja SHERLOCKED jest w całości przez nią zaprojektowana i wykonana. Inspiracją do jej powstania było zamiłowanie projektantki do kryminałów, a szczególnie do serialu "Sherlock". Sherlock kojarzy się z długim płaszczem ulster lub inverness cape coat (szkocki płaszcz z peleryną) oraz czapką deerstalker. Serial z 2010r jest współczesną interpretacją powieści Arthura Conana Dole`a, detektyw ubiera się klasycznie. Chodzi w ciemnych garniturach, czarnych koszulach, oraz w długim płaszczu (firmy Belstaff).Ten dwurzędowy, wełniany płaszcz dodaje mu aury tajemniczości. W skład kolekcji wchodzą długi płaszcz i peleryny, koszule, sukienki z wysokimi kołnierzami i inspirowane płaszczem inverness cape coat. Uzupełnieniem jest damska wersja czapki deerstalker, oraz torebka inspirowana kaburą do pistoletu. Ubrania i dodatki w kolekcji mają podkreślać tajemniczy charakter Sherlockowej kobiety.

{relacja filmowa} Elżbieta Mazurek


Liczba wyświetleń strony: 377974