XVII Dziennikarskie Potyczki z Modą

{relacja filmowa} XVII Dziennikarskie Potyczki z Modą

W modzie każdy może wygrać swoją osobowość – udowodniły to Dziennikarskie Potyczki z Modą, których XVII edycja odbyła się 8 czerwca br. w Osiedlowym Domu Kultury „Pod Lipami" w Poznaniu. Modeli i modeli ubrała firma Shark, a jej współwłaściciele zostali uhonorowali: Danuta Błaszczyk – Srebrnym Medalem Labor Omnia Vincit / Praca Wszystko Zwycięża Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego oraz Bogdan Błaszczyk – Złotą Odznaką Polskiej Akademii Mody. Wyróżnienia wręczyli: Stefan Kostecki, Prezes Polskiej Akademii Mody i Dominik Górny, Wiceprezes PAM.

Zdaniem wielu środowisk, Dziennikarskie Potyczki z Modą, to najważniejsza i najciekawsza tego typu impreza w naszym regionie i w całej Polsce.
Historia, renoma i prestiż
W 1997 roku Agencja ModArt (obecna Polska Akademia Mody) wspólnie z Wielkopolskim Porozumieniem Dziennikarzy (skupiającym 10 stowarzyszeń i związków dziennikarskich) zorganizowały pierwsze „Dziennikarskie Potyczki z Modą". Premierowy taki pokaz odbył się w Forcie Ósmym i ubrał w nim udział Jerzy Antkowiak. Później były: Adria, Derby, Hotele: Poznań, Wielkopolski, Polonez, a także Dom Kultury Krąg, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Galeria ADAM`S i wiele innych.
Dwie odsłony mody...
...oraz wielki finał zaakcentowały różnorodność wizerunków polskich dziennikarzy z takich mediów jak m.in.: „Sukces Po Poznańsku", TVP, Telewizja STK, Powiaty-Gminy, Kurier Akademicki... Pokazało to społeczne spektrum imprezy. Odnosiło się wrażenie, że wszyscy byli na fali tego, co w podejściu do mody jest indywidualne i zyskuje miano sztuki użytkowej.
Modowy rekin nadpłynął
Shark od ponad dwudziestu lat sprzedaje odzież na różne okazje. Na tysiącu metrów kwadratowych ma w ofercie około dwudziestu pięciu tysięcy sztuk odzieży dla Pań i Panów. Salon SHARK proponuje szeroki wybór sukien, kompletów, garniturów, koszul, bluzek, żakietów, spódnic, spodni, sweterków, kurtek, płaszczy, dodatków oraz bielizny i rajstop. Wspiera polską produkcję, dlatego 95% towaru pochodzi od rodzimych producentów. Gwarantuje to bardzo dobrą jakość i bogate wzornictwo. A my mieliśmy zagwarantowany dobry show – mówili uczestnicy pokazu.
Goście specjalni
Oklaskiwali gości – bo im należy oddać pierwszeństwo np.: prof. Andrzeja Stelmacha, Dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Waldemara Witkowskiego, działacza społecznego i Ryszarda Sławińskiego, b. senatora. Z kolei wśród dziennikarzy: Aldonę Dzielicką, Annę Skoczek, Cyrylę Staszewską, Krzysztofa Wodniczaka, Zygmunta Tomkowiaka i wielu innych. W finale Agnieszka Bilecka, dyrektor artystyczny Poznańskiego Klubu Stylizacji i Monika i Olaf Tabaczyńscy otrzymali pamiątkowe dyplomy-podziękowanie

Relacje z Gali:

relacja Telewizji STK
zdjęcia Aldony Dzielickiej cz. 1
zdjęcia Aldony Dzielickiej cz. 2
Kalina Zioła
Nasz Głos Poznański
Codzienny Poznań
Targi Mody Poznań

Liczba wyświetleń strony: 484778