Wspomnienia w rocznice wielkich mody

18 września 1944 roku odszedł z grona najznakomitszych europejskich projektantów Franco Moschino, miał zaledwie 44 lata. Chciał zostać malarzem, został projektantem oraz ilustratorem. Rysował nawet dla Versacego. Był nowym obrazoburczym objawieniem. Brakuje nam Jego teatralnie aranżowanych pokazów, gdzie miesza i wikła klasyczny styl i wplata ,go z humorem w teraźniejszość. Genialny!!! - Jego marka wciąż żyje!

9.09.2013
Dziś obchodzi swoje urodziny genialny egocentryk z wachlarzem. Karl Lagerfeld , jeden z największych projektantów na świecie. Do świata wielkiej mody wszedł przebojem jako 16 letni licealista, wygrywając konkurs na projekt płaszcza. Mówi o sobie, że jest pierwszym w historii Niemcem, który podbił Paryż. Zdolny i piekielnie pracowity, robi swoje, nie oglądając się na resztę świata. To on postanowił " obudzić śpiącą królewnę" w 1983 roku w setną rocznicę urodzin Coco Chanel obejmując stanowisko dyrektora artystycznego w Domu Mody Chanel.

9.08.2013
Coco Chanel, największa kreatorka XXw., dzisiaj obchodzi swoje 130. urodziny. We wszystkim co robiła i wszędzie gdzie żyła pozostawiała piętno swej niezwykłej oryginalności. Ulica nieświadomie wchłonęła pomysły Chanel. Wciąż modne, wciąż szykowne. Czyż nie o to chodziło słynnej mademoiselle Coco? To ona narzuciła kobietom nie tylko nowy styl ubierania się, ale także nowy styl bycia. Chciała, by stały się wolne tak jak ona. Uwolniła zarowno ciało kobiety, jak i jej umysł. Wszyscy idziemy drogą przetarta przez Coco.

4 sierpnia. Dziś swoje urodziny obchodzi Laura Biagiotti, Włoska projektantka mody. "New York Times" nadał jej tytuł The Queen of Cashmere.Laura Biagiotti po raz pierwszy z wyrobami kaszmiru zetknęła się na wycieczce szkolnej w Londynie. Szlachetna wełna sprowadzana do Europy głównie przez Anglików urzekła ją. Dzięki niej kaszmir stał się symbolem dyskretnego luksusu. Laura Biagiotti wierzy, że moda, która jak każda forma piękna jest uniwersalnym językiem świata, zagości nie tylko w pałacach ale i zwykłych domach.

Anna Pawłowska

Liczba wyświetleń strony: 392405