Gala Polskiej Mody zachwyca!

Cała Wielkopolska może być dumna z polskiej mody, którą prezentuje Polska Akademia Mody – mówili goście zaproszeni na Adam's Fashion Show, które odbyło się 24 maja br. W Poznaniu. Polska Akademia Mody – organizator wydarzenia, po raz kolejny udowodniła wdzięk, styl i klasę, którymi inspiruje modowe wybiegi w naszym kraju.

Partnerami gali byli: Olaf Tabaczyński; Amiqs, Studio Renesans Urody, Klub Krąg, Galeria Adam's, czasopismo Moda w Polsce, Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Wielkopolski, Telewizsja STK i Telewizja TVN. Sponsorami są OSM Czarnków i Press Service.

 Pokazy kreowanego przez Polską akademię Mody tworzą historię mody. Słowa te wprowadziły do zapowiedzi kolekcji Modesty Rzepeckiej Kozłowskiej, która od ponad dwóch lat jest twórczynią wizerunku modowego Pierwszej Damy RP...

Modowe wizje Modesty Rzepeckiej Kozłowskiej będące symbolem przemian społecznych...

Odwołam się zatem do jednego z najbardziej historycznych twórców kina – Alfreda Hitskok'a. To przecież on powiedział: „Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć". To znany cytat, ale jeśli dopowiemy do niego kolejny: wiele ludzi zna fakty, ale tylko nieliczni potrafią je połączyć, będziemy się czuli obserwatorami czegoś wyjątkowego – powiedział prowadzący galę wiceprezes Polskiej Akademii Mody. Hitskok łączył fakty, a Modesta Rzepecka-Kozłowska łączy materiały, ich faktury oraz dodatki w opowieść, która jest jak film, który chce się wiele razy oglądać – podsumował.

MODESTA to ekskluzywna marka odzieżowa istniejąca od prawie 30 lat na rynku polskim.Modesta konsekwentnie swe kolekcje adresuje do kobiet dojrzałych. Produkuje odzież casualową i wizytową. Jej specjalizacją są sylwetki w większych rozmiarach. W kolekcji MODESTY wiosna-lato 2018 klientki znajdą eleganckie modele w pastelowych kolorach, delikatnych kwiecistych wzorach oraz deseniach takich jak paski i kratki. Prostota i różnorodność w łączeniu stylów to jedna z myśli przewodnich kolekcji. Jej nieodłączne cechy to perfekcyjne kroje oraz staranne wykonanie i ponadczasowy charakter. Co możemy powiedzieć o samej projektance? Jako jedyna reprezentowała przed wejściem Polski do Unii Europejskiej nasz przemysł modowy przed publicznością w Brukseli.

Modesta Rzepecka-Kozłowska została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem Kapituły Polskiej Akademii Mody – Statuetką Złotej Super Pętelki oraz prestiżowym medalem Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego – LABOR OMNIA VINCIT – Praca Wszystko Zwycięża. W imieniu projektantki nagrody odebrał jej mąż, współwłaściciel firmy.

Być praktycznym wieczorową porą

– to hasło, do którego zachęciła nas Małgorzata Łubian, zdobywczyni Statuetki srebrnej Pętelki – wyróżnienia dla projektantów stojących u drzwi modowej kariery. Sama projektantka jest absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych z 2014 roku. Najnowszą kolekcję wiosna/lato 2018 tworzyła w Tajlandii. Rozpoczęła współpracę z dwiema projektantkami z Tajlandii, co zaowocowało stworzeniem wspólnej marki, która właśnie jest w produkcji. You Waitenes to kolekcja dzienna, aczkolwiek klasyczne ujęcie linii pozwala na praktyczność modeli wieczorową porą. Całość utrzymana w ponadczasowej bieli, w której, niezależnie od sytuacji, zawsze czujemy się świeżo.

Wybieg w kolorze nadziei

Oglądaliśmy kolekcję wiosna/lato. Synonimem tych pór roku jest kolor zielony, szmaragdowy. Taki kolor mogą mieć zakochane oczy pełne nadziei. Takie też oczy miała czwórka projektantów: Anna Myśliwczyk, Magdalena Palaczyk, Joanna Narowska i Aleksandra Oleksy. Są to Nadzieje Polskiej Mody – i takie też wyróżnienia otrzymali za swoją kolekcję. Polska Akademia Mody ten projekt realizuje już od trzech lat, wybierając najlepszych i najbardziej zdolnych uczniów lub studentów szkół projektowania ubioru. Wcześnie był Kraków i Warszawa. Dziś jest Poznań. Zobaczyliśmy kolekcję „Krawaciarka". Autorki kolekcji na przekór upływowi czasu podarowały drugie życie męskim krawatom w zupełnie nowej i zaskakującej aranżacji. Ubiory uszyto z krawatów lub krawatami ozdobiono. Ciekawe połączenia kolorystyczne dały urzekający efekt.

Sweter na lato – luksus dla każdego

No dobrze, mamy już prawie lato, ale przecież nie musi być ono ciepłe. Słońcem takiej świadomości są dla nas marzenia Katarzyny Szymańskiej. A marzy ta dama o wyjątkowych swetrach. Ten idealny z nich jest nie tylko wygodny i miły w dotyku ale także kobiecy, zmysłowy, ekskluzywny. Swetry Szymańskiej mają miękkie formy, które tworzą klimat eleganckiego luzu. Opadający dekolt, odsłonięte ramiona czy plecy podkreślają sensualną kobiecość. Tak, wszystkie modele z kolekcji wykonywane są w 100% ręcznie, z surowców najwyższej jakości (alpaka, kaszmir, wełna, moher z jedwabiem) – potwierdzały to brawa, gdy Katarzyna Szamańska otrzymała Statuetkę Złotej Pętelki – największe i najbardziej pożądane wyróżnienie w świecie polskiej mody.

VICHER – modowy wicher, a może wietrzyk...

Szczęścia chodzą parami! Tak jest w przypadku dwóch sióstr – Inez oraz Kasi. Vicher, bo taką markę podziwialiśmy, powstała dzięki sile siostrzanej przyjaźni, kolażu zdarzeń i doświadczeń, a przede wszystkim za sprawą miłości do mody. Tak to będzie pokaz, który wyzna nam miłość! Ach: ten kolor, faktura, tkanina. Istne Liberte! To zresztą tytuł kolekcji, którą zobaczyliśmy. Manifest kobiecej wolności myśli, ducha i życia. Wolności, która konstytuuje kobiecość. Liberte inspirowana jest twórczością i stylem życia francuskiej bohemy, a intelektualny ferment wprowadza Simone de Beauvoir. Wolność wyrażona w zamaszystych, niesionych wiatrem sukienkach, delikatnych jedwabiach i muślinach, kobiecość w przewrotnym łączeniu tkanin i kolorów. Obecny w każdej kolekcji Vicher chłopięcy pierwiastek podkreślają quloty i zadziorne garnitury. Odwołując się do emocji rodem z filmu – przeżyliśmy opowieść o dziewczyńskiej solidarności, siostrzanej miłości i kobiecej, pierwotnej sile dającej pasję i niezależność. Opowieść tę nagrodziła Statuetka Złotej Pętelki.

W nastroju twórczej wolności byliśmy świadkami niespodzianki – wręczenia w finale gali, Statuetki Złotej Super Pętelki Beacie Ruszkowskiej, cenionej projektance z wieloletnim doświadczeniem; współtwórczyni wizerunku krojów wielu czołowych marek odzieżowych w Polsce; Prezydentowi Złotej Loży Polskiej Akademii Mody.

„The end" na do zobaczenia

Moda prezentowana podczas Adam's Fashion Show była inspiracją do filmu piękna. A my wszyscy jej bohaterami. Udowodnią to zapewne kolejne pokazy, w tym Mercure Fashion Night – Gala Nagród Polskiej Akademii Mody. Zapraszamy na niego już 8 września br.

Dominik Górny 


Liczba wyświetleń strony: 392389