Pokaz dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru 2018

15 marca w warszawskim Muzeum Etnograficznym odbył się Pokaz Dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Najzdolniejsi uczniowie kierunku Projektowanie Ubioru zaprezentowali swoje dyplomowe kolekcje na wybiegu, a prace absolwentów kierunku kostiumografia można było podziwiać na ekspozycji w sali obok. Wśród 12 kolekcji dyplomowych , które otrzymały najwyższe oceny na roku, Partnerzy wydarzenia przyznali specjalne wyróżnienia i nagrody w formie staży i publikacji w mediach. Tegoroczny pokaz dyplomowy był rekordowy pod względem liczny przyznanych wyróżnień od zacnego grona Partnerów wydarzenia.

Zuzanna Wachowiak z Bizuu, która zaprosiła wybraną dyplomantkę, na staż do swoje pracowni tak mówi ”Młodzi, utalentowani ludzie z pasją do projektowania niosą ze sobą ogromne pokłady kreatywności oraz świeżości, która przy naszej pracy jest tak ważna. To była wielka przyjemność uczestniczyć w pokazie dyplomowym studentów MSKPU i zaprosić młodych twórców do współpracy z BIZUU".
A założycielka MSKPU Magdalena Płonka dodaje „Ten pokaz to dowód na to, że nasz trafiony program oraz wymagający wykładowcy są w stanie doprowadzić uczniów do tak wysokiego poziomu zaledwie w 2 lata. Nie potrzeba tutaj tytułów uczelni wyższych, ani wielu lat studiowania. Najlepsi, wyróżnieni finałem absolwenci MSKPU to świetny materiał na pracowników już tu i teraz”.

Bank nagród rozbiła Urszula Kuzdak, z kierunku Kostiumografii, otrzymała aż 7 wyróżnień, za kostiumy do - „Procesu” Franca Kafki, zawierające elementy modowe oraz trafną charakteryzację bohaterów sztuki.
A wyróżnienia przyznali: Mariusz Przybylski, LPP S.A., Patrizia ARYTON, Fashion TV Magazine, White Mad, gość specjalny Alberto Campagnolo oraz reżyser Maciej Wojtyszko.
Tuż za nią była Pola Bogdańska, która otrzymała za kolekcje „Bad Habitants" aż 5 wyróżnień, od: Macieja Zienia, Fashion Magazine, portalu fashionbiznes.pl oraz Fashion Tv Magazine. A marka 4F zaprosiła projektantkę na 3-miesięczny staż.

Oto pełna lista wyróżnień:
LPP - Monika Matysiak, Magda Klar, Urszula Kuzdak
5/10/15- płatne staże otrzymały Agnieszka Tochimiuk, Maciej Fronc
4F-OTCF – staż dla Poli Bogdańskiej
PATRIZIA ARYTON- Karolina Siarkowicz, Urszula Kuzdak
BIZUU- Agnieszka Tochimiuk
Maciej Zień- Pola Bogdańska, Agnieszka Tochimiuk
Mariusz Przybylski- Joanna Biedna, Maria Klar, Urszula Kuzdak
Showroom.pl- warsztaty " Strategia, komunikacja, sprzedaż swojej marki online” - Karolina Siarkowicz
Wearso- Maria Klar, Joanna Biedna, Urszula Kuzdak

Patroni medialni przyznali dla nagrodzonych kolekcji edytoriale i publikacje na swoich łamach:
Fashion Magazine-Pola Bogdańska
Fashion Post- Anna Surowiec
Kobieta.pl- Agnieszka Tochimiuk
DYKF- Diana Ziąbek, Maria Klar
Fashion TV Magazine- Pola Bogdańska, Anna Pruszanowska, Urszula Kuzdak
White Mad- Urszula Kuzdak
Fashion Biznes- Kinga Szarłowska, Pola Bogdańska
La mode info- Diana Ziąbek, Karolina Siarkowicz

Nagrody dodatkowe od:
Dalia Lingerie- Alicja Chmielewska
SVOI Mysia 3 - Agnieszka Trochimiuk
Dodatkowe wyróżnienia od Dyrekcji MSKPU, w postaci wyjazdu do partnerskiej uczelni IADE Creative University w Lizbonie otrzymali: Maria Klar, Pola Bogdańska, Alicja Chmielewska, Ula Kuzdak, Maciej Fronc oraz Magdalena Sobala.

Tego wieczoru przyznano również wyróżnienia specjalne od gościa specjalnego - Alberto Campagnolo, wieloletniego managera marketingu centrali Georgio Armani, a otrzymali je: Kinga Szarłowska, Maciej Fronc, Urszula Kuzdak.
Reżyser Maciej Wojtyszko zaprosił do współpracy z Teatrem Polskim Urszulę Kuzdak, z kierunku kostiumografii, a Dr. Hab. Dziekan Scenografii ASP Paweł Dobrzycki wyróżnił kolekcję Alicji Chmielewskiej.
Młodych projektantów obu kierunków: kostiumografii i projektowania wspierało blisko 400 gości. Wśród nich m.in. Karolina Gilon, Kaja Śródka, Anna Jurksztowicz, Anna Kerth, Paulina Koziejowska, Eliza Gwiazda, Agata Biernat, Aga Boryń, Magda Antosiewcz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu

Liczba wyświetleń strony: 392378