Finaliści 37 Konkursu o „Srebrną Pętelkę” 2017

{relacja filmowa} Srebrne Pętelki 2017

Arkadiusz Podgórzak

Arkadiusz Podgórzak jest absolwentem MSKPU w Warszawie na kierunku projektowanie ubioru. Pochodzi z warmińskiej miejscowości Orneta, obecnie mieszka w Warszawie. W przyszłości zamierza stworzyć własną markę łączącą style sportowy i casual.
Loop Life to kolekcja dyplomowa MSKPU 2017 złożona z sylwetek damskich oraz męskich, doceniona poprzez komisję, przedstawiona na pokazie dyplomowym, otrzymała wyróżnienie od Tomasza Kania. Dzięki kolekcji Loop Life projektant wystąpił w półfinałach Off Fashion 2017. Kolekcję charakteryzuje: wielowarstwowość, zakładki, asymetryczne cięcia geometryczne, ciężkość a zarazem lekkość, autorskie wzory na tkaninach, autorskie wzory haftów komputerowych oraz cięć laserowych. To połączenie tkanin szlachetnych z dzianiną, zarówno gładką jak i z charakterystyczną strukturą.
Inspiracją do stworzenia kolekcji był labirynt jako metafora zagubienia w życiu, a zarazem szukania czegoś i odnalezienia. Kolorystyka symbolizuje przeróżne emocje, z którymi zmaga się człowiek.
Kolekcja jest utrzymana w stylu sportowo-casualowym.

Justyna Goźlińska

Justyna Goźlińska jest absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Jedna z finalistek Gryf Fashion w Szczecinie. Brała udział w finałach Baltic Fashion Week. Półfinalistka Off Fashion w Kielcach. Jej projekty można było zobaczyć podczas Mielec Fashion Week. Miała swój autorski pokaz kolekcji w Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. Jako wolontariusz brała czynny udział przy organizacji pokazu Bohoboco. Współpracowała z firmą NGMC w przygotowaniach komercyjnej imprezy modowej BILIONEUROBAB. Aktualnie dostała się do kolejnego etapu ogólnopolskiego konkursu Modetyka organizowanego przez Instytut Francuski, tym samym będzie miała przyjemność przedstawić swój autorski projekt podczas Narodowego Dnia Francji w Warszawie.
Kolekcja Bitter Sweet Symphony powstała z myślą o funkcji i wpływie komunikacji wizualnej na fizyczne i społeczne otoczenie człowieka. Inspiracją do powstania kolekcji było porównanie naszej egzystencji do symfonii. Kolekcja przeznaczona jest dla kobiety świadomej swojej kobiecości i zmysłowości, kryjącej w sobie pewną tajemnicę.

Liczba wyświetleń strony: 377957