Finaliści 35 Konkursu o „Srebrną Pętelkę” 2015

{relacja filmowa} Kolekcje : Magdaleny Brasse, Heleny Zwierzchowskiej i Oliwii Kupiec, Andżeliki Niklewicz

{relacja filmowa} Kolekcje : Anny Szejbakowskiej, Alicji Szklarz, Viktorii Nosach

{relacja filmowa} Kolekcje : Zofii Steć, Eweliny Kowal, Bianki Stys

{relacja filmowa} Kolekcje : Anny Jaśkowiak i Joanny Organiściak-Płachta. Wręczenie nagród

„Srebrną Pętelkę” i Główną Nagrodę Konkursu zdobyła Joanna Organiściak-Płachta

Joanna Organiściak- Płachta – „Identity”

Jest absolwentką wydziału farmacji oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Podczas Cracow Fashion Awards jej kolekcja dyplomowa "Identity" zdobyła wiele wyróżnień. Autorka marzy o tym, by połączyć wiedzę farmaceuty oraz projektanta tworząc odzież dla diabetyków bądź ekskluzywne obuwie dla stóp wrażliwych.
Inspiracją do powstania kolekcji był film Wima Wendersa - "Notatki o miastach i strojach". Kolekcja Identity stanowi reinterpretację podstawowych form ubioru, szczególnie koszuli. Asymetryczne formy i plisowania, cięcia i surowe wykończenia w monochromatycznej kolorystyce nadają świeży i lekki rys tradycyjnym formom. Uzupełnieniem kolekcji jest autorskie obuwie.

Pozostali finaliści:

- Magdalena Brasse – „KB15”

Magdalena Brasse jest absolwentką Szkoły Projektowania Ubioru w Krakowie. Pracowała dla marki Mohito jako technolog odzieży oraz konstruktor.
Kolekcja "KB15"na sezon jesień-zima 2015 skomponowana jest z wełny, jedwabiu i jeansu. Wykończenia i filcowe elementy wykonano ręcznie. Jedwabne koszule i bluzki zdobią malowane motywy. Inspirację do stworzenia kolekcji stanowiły barokowe ołtarze oraz lata 90

- Anna Konstancja Jaśkowiak – „ Yes and Not”

Anna Konstancja Jaśkowiak jest uczennicą technikum odzieżowego w Poznaniu. W marcu 2015 wzięła udział w ogólnopolskim konkursie dla młodych projektantów „Mała Pętelka”, gdzie jej kolekcja „Diament Oprawiony w Szarość” zajęła pierwsze miejsce.
„Yes and Not” to kolekcja inspirowana grafitti, zaprojektowana dla młodych gotowych do walki z przeciwnościami losu kobiet. Ma być kobieco i zmysłowo ale jednocześnie wygodnie i praktycznie.

- Ewelina Kowal – „Pastelflo”

Ewelina Kowal ukończyła 3 klasę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli o profilu Technik Technologii Odzieży. Była finalistką zeszłorocznego konkursu 'Kreacje prowokacje' w Radomiu. Prezentowana kolekcja składa się z 8 projektów w stylu romantycznym. Elementem łączącym są gipiury oraz materiał piankowy z nadrukiem kwiatowym, który nadaje całości letni, wakacyjny charakter.

- Andżelika Niklewicz – „Polowanie w mieście”

„Polowanie w mieście” to kolekcja na jesień/zimę 2015, przeznaczona dla młodych i odważnych kobiet, które poszukują w modzie nowych, nietuzinkowych rozwiązań. Typ ubioru: elegancki casual, wygodny i funkcjonalny a zarazem unikatowy. Użyte tkaniny oraz ich kolorystyka zostały dobrane w staranny sposób zgodnie z przyszłorocznymi trendami. Wykorzystanie określonych materiałów ma podtrzymać dziki charakter kolekcji. Charakterystycznym detalem są pęknięcia, które nawiązują do ostrych zachowań dzikiej dżungli i jej mieszkańców. Dopełnieniem kolekcji są wygodne i funkcjonalne saszetki biodrowe oraz plecak, którego odłączane rączki pozwalają zmienić w elegancką torebkę.

- Viktoriia Nosach – „Pretekst”

Viktoriia Nosach urodziła się na Krymie, ukończyła studia prawnicze. Do Polski przyjechała z Ukrainy spełnić swoje marzenie. Obecnie kończy studia w School of Form, kierunek Fashion Design.
Inspiracją do stworzenia kolekcji "Pretekst" była moda lat 60, jej szaleństwo. Głównym celem projektantki było połączenie w różny sposób rozmaitych struktur materiałów, zachowawszy przy tym klimat malarstwa Pucciniego.

- Zofia Steć –„Kontrasty mikroświata”

Zofia Steć z wykształcenia jest mikrobiologiem. W lutym 2015 roku obroniła dyplom na Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania, kierunek Tkanina Artystyczna i Projektowanie Ubioru. Pokazy jej dwóch pierwszych mini-kolekcji prezentowane były w Lublinie.
„Kontrasty mikroświata” to kolekcja ubrań damskich inspirowana widzianymi pod mikroskopem polaryzacyjnym obrazami. Cechuje ją minimalizm wzbogacony kontrastową kolorystyką. Proste geometryczne konstrukcje zostały przełamane zwiewnością, zamaszystością i warstwowością tkanin. Uzupełnieniem kolekcji są minimalistyczne dodatki (mikrotorebki i wisior-kryształ górski, wykonany specjalnie na potrzeby kolekcji).

- Bianka Stys – „Moonlight Shadows”

Bianka Stys jest studentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Brała udział w Junk Fashion Show i Laboratorium Mody. Planuje stworzenie własnej marki modowej.
„Moonlight shadows” to debiutancka kolekcja, inspirowana odsłonami nocy. Jest manifestem autorki dotyczącym dorastania i zmian zachodzących u młodych twórców. To również zabawa transparentnością, strukturą i fakturą materiału. Sylwetki oglądane w kolejności od najciemniejszej do najjaśniejszej imitują przemijanie nocy.

- Anna Szejbakowska – „Czerwień, róż – moja inspiracja”

Anna Szejbakowska ukończyła Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu (pracownia projektowania odzieży i malarstwa na jedwabiu). Inspiracją jest dla niej ciało ludzkie, rytm powtarzania: splotów, układów nici, kolor, dźwięk, ludzka twarz, ciekawa rozmowa, nieskończony miks rozwiązań przyrody, rozłożenie światła , mgła, układ chmur, pory roku…wszystko to niesie w sobie ładunek, potencjał, energię.
„Czerwień róż – moja inspiracja” to kolekcja wykonana z naturalnego jedwabiu. Motorem do jej stworzenia była postać ubrana w delikatną, świetlistą, czerwono-różową tkaninę. Proste formy odzieżowe pozwalają skupić się na rozłożeniu wzorów i barw na poszczególnych sylwetkach.

- Alicja Szklarz – „Le nom de la Rose”

Alicja Szklarz jest absolwentką Projektowania i Stylizacji Ubioru w szkole policealnej Fashion School, a obecnie uczennicą Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu. Brała udział w kilku pokazach. Na co dzień pracuje w zawodzie, w wolnym czasie zajmuje się stworzeniem marki ubrań z limitowanymi sztukami odzieży. Projektantka nie kieruje się chwilowymi trendami, pragnie, by kobiety mogły podkreślić strojem swoje walory, stara się, by ubiory były zarazem funkcjonalne, jak i baśniowe, odrealnione.
„Le nom de la Rose” jest spełnieniem marzenia z dzieciństwa, w którym kwiat róży miał dla autorki kolekcji ogromne znaczenie. Formy są inspirowane kształtem płatków.

- Helena Zwierzchowska – Oliwia Kupiec – „Winding road”

Helena Zwierzchowska i Oliwia Kupiec są uczennicami technikum odzieżowego. Choć współpracują przy imprezach związanych z modą, każda posiada własny styl.
Kolekcja "Winding road" zawiera w każdym projekcie element plecionki. Inspiracja została zaczerpnięta z ubioru szlachty polskiej z przełomu XVI/XVII wieku. "Winding road" przeznaczona jest dla osób pewnych siebie, które jednocześnie cenią wygodę. Do stworzenia tej minimalistycznej kolekcji z nutą boho i arystokratycznego szyku użyto zamszu, dzianiny, szyfonu.

Liczba wyświetleń strony: 377977