Gala Polskiej Mody – „Galeria MM Fashion Night by Polska Akademia Mody”
11 X 2020

{relacja filmowa} Gala Polskiej Mody "Galeria MM Fashion Night"

„To, co najbardziej pociąga mnie w modzie, to że jest ona odzwierciedleniem naszych czasów. Musisz w tym uczestniczyć, być świadkiem własnego momentu" (Nicolas Ghesquiere) – świadkami takich kluczowych „momentów" byliśmy podczas Gali Polskiej Mody, która odbyła się 11 października br. w Poznaniu. Wśród znanych i cenionych nagród, po raz pierwszy w historii została wręczona Nagroda imienia Jagody Komorowskiej.

Podczas Gali „Galeria MM Fashion Night by Polska Akademia Mody" zaprezentowano to, co jest wizytówką ponadczasowego stylu i nowych trendów. Ze względu na czas pandemii, niespełna 60 wybrańców mogło podziwiać na żywo...

...prezentacje 42. Finału Konkursu o Srebrną Pętelkę

A było warto, bo jest to najbardziej prestiżowy konkurs w polskiej modzie dla projektantów stojących u drzwi modowej kariery. Wśród nich widzieliśmy wieczorowe suknie autorstwa Alicji Gorczyńskiej z kolekcji „Awakening" i kobiece torebki wg. pomysłu Krystiana Grzeszczaka – tegorocznych laureatów Wyróżnień „Srebrnej Pętelki". Oglądaliśmy próbę zmierzenia się z lękiem pandemii w odsłonie „Anxiety" Natalii Cheng. Zgodnie z tytułem kolekcji – otworzyliśmy „Sekretne drzwi" do świata mody Marcina Gorczyckiego, który w autorskich rękodziełach nie krył inspiracji architekturą Paryża. Natalia Cheng i Marcin Gorczycki otrzymali Statuetki „Srebrnej Pętelki" – główne nagrody w Konkursie.

Pokazy gościnne

Pierwszy z nich być może przedłużył życie naszej planety o jeden dzień lub chwilę... Takie przynajmniej było zamierzenie Krystiana Zawady, który przedstawił syntezę strojów z recyklingu oraz eko z naturalnych roślin. Za sprawą Marcina Raczkowskiego przekonaliśmy się, że „all is full of love", a miks stylów, sprayowanie dzianiny, gipiury, tiul, perły, boa... są idealne dla kobiet pewnych swego uroku. Przez takie kobiety był oklaskiwany Raczkowski, odbierając tytuł Kreatora Roku.

Poznań i Warszawa spotkane w Statuetce „Złotej Pętelki"

Poznań – stolica Wielkopolski, aspirujący do miana Stolicy Polskiej Mody połączył się symbolicznie z Warszawą – stolicą Polski, kiedy Lidia Przybylska, redaktor naczelna „Mody w Polsce" otrzymała Statuetkę „Złotej Pętelki" – najbardziej pożądanego i prestiżowego wyróżnienia w świecie polskiej mody. Gość honorowy gali wręczała również "Srebrne Pętelki". Podkreśliło to ich prestiż a dla samych laureatów było miłą niespodzianką.

Wielkie wyróżnienie dla wielkich

W wielkim finale gali, oklaskiwaliśmy pokaz autorstwa Hanny Bieńkowskiej, której maksymą jest „nie ile, ale jak". Swoimi projektami udowadnia, że jeśli projektant nie odtwarza, a tworzy – to za zwyczajnym określeniem- sukienka mogą się kryć zaskakujące modele. Szyk ubiorów z serii Pret a Porter de Lux zaakcentowały fragmenty jej najnowszej kolekcji ślubnej i wizytowej wykonanej ze szlachetnych tkanin. W stylu „de lux" i nie kryjąc wzruszenia, Hanna Bieńkowska jako pierwsza w historii została nagrodzona Statuetką imienia Jagody Komorowskiej. „Jest ciekawą projektantką i wielką profesjonalistką" – mówiła o niej Jagoda Komorowska. Doceniała też umiejętność wykonania wykroju, skrojenia i uszycia kreacji, co jest rzadkością wśród projektantów. Patronka nagrody była wybitną dziennikarką, krytykiem polskiej i światowej mody. Wielokrotnie przewodniczyła Jury Konkursu „O Srebrną Pętelkę". Sama dwukrotnie otrzymała „Złotą Pętelkę". Pomagała - promując: marki, projektantów, uczniów projektowania ubioru.

Scenicznie i na topie...

Statuetki „Marka na Topie" otrzymały: Telewizja STK i INC Boro Celebration Productions. Wręczono dwie Złote Odznaki Polskiej Akademii Mody dla Magdaleny Kwiatkowskiej i Krystiana Zawady.
Donatella Versace wyznała: „Moda polega na marzeniach i na tym, aby skłaniać do marzeń innych ludzi". Czując atmosferę jubileuszowej Gali Polskiej Mody, możemy być pewni, że spełniła ona takie marzenia – zarówno miłośników mody jak i samych projektantów i kreatorów.

https://telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/15-gala-polskiej-mody
https://modaija.pl/15-jubileusz-gali-polskiej-mody-fotorelacja/
http://naszglospoznanski.pl/15-jubileusz-gali-polskiej-mody-zdjecia/
http://www.image-press.com.pl/_news/20201012-gala-polskiej-mody.html
https://www.facebook.com/modawpolsce/
https://pl-pl.facebook.com/modawpolsce/posts
https://pl-pl.facebook.com/modawpolsce/posts/3448954401887735?__tn__=K-R
https://targimodypoznan.pl/15-jubileusz-gali-polskiej-mody/
http://poznanskiprestiz.pl/magazyn/poznanski-prestiz-listopad-2020/

Liczba wyświetleń strony: 377961