Świąteczna Gala Mody – grudzień 2017

„Dziękujemy za tę galę, która pokazała, że moda jest sztuką – mówili uczestnicy Świątecznej Gali Mody, która odbyła się 12 grudnia 2017 roku w Galerii Adam`s Poznaniu. Jak na świąteczny nastrój przystało, każdy z gości otrzymał prezent – była to możliwość bezpośredniego podziwiania tego, co świecie polskiej mody jest najlepsze. Wszystko za sprawą Polskiej Akademii Mody – głównego organizatora tego wydarzenia.

 A jeśli o Akademii mowa. Osoby związane z Polską Akademią Mody, wcześniej agencją MOD ART., przez prawie 30 lat zorganizowały blisko 2 tysiące pokazów mody.

Pierwszą gwiazdką na niebie przeżyć Świątecznej Gali Mody był pokaz odzieży firmowanej marką salonu SHARK, który mieści się w Poznaniu. Danuta Błaszczyk, współwłaściciel firmy odebrała honorowy certyfikat wdzięczności za ”uświetnienie gali pokazem swojej kolekcji”. Wartość tradycji modowych, sięgających 1948 roku, podkreśliła firma BUKOWIANKA. Dorobek firmy nagrodziła Statuetka Złotej Pętelki.

Poznaliśmy trzy laureatki Statuetki Kreator – Nadzieja Mody. W tej kategorii nagrodzone zostały: Agnieszka Bonisławska (motyw przewodni wszystkich kolekcji dedykowanych kobietom pewnym siebie –„Jak ja się kocham”. Kolorem tej miłości był tym razem szmaragd, a imieniem Esmeralda); Justyna Goźlińska (kolekcja „The Mask is Back”); Klaudia Żulewicz (kolekcja „Weave” inspirowana splotem tkanin, wykonana z pasków różnych materiałów, stworzona dla kobiet wkraczających w dorosłe życie).

W kontekście firm, które wspierają młodych i zdolnych, szczególnie został podkreślony wkład w realizację tego projektu firmy OSM Czarnków, która jako jedyna uczestniczyła we wszystkich edycjach tego projektu od 2013 roku. Jako dowód uznania Polska Akademia Mody przygotowała certyfikat i podziękowanie za „wsparcie młodych projektantów”.

Po tym jak goście Świątecznej Gali Mody poznali kobietę, która kocha samą siebie (wspomnianą już Esmeraldę), przyszedł czas na mężczyznę. Wszystko dzięki krojom odzieży spod znaku Laniere Fashion. Firma zdobyła Statuetkę „Top Moda”.

Wielkim Finałem Świątecznej Gali Mody był pokaz kreacji sygnowanych oryginalnością, subtelnością i twórczą konsekwencją Hanny Bieńkowskiej oraz jej firmy HANNAH. Dodajmy, że firma obchodzi ćwierćwiecze istnienia, a jej właścicielka pozostaje wciąż młoda w kolorycie i kroju wyobraźni. Zaakcentował to pokaz, który składał z dwóch niezależnych bloków tematycznych: sukni ślubnych oraz sukni wieczorowych. Hanna Bieńkowska uhonorowana została przyznawaną tylko raz w roku Statuetkę Kreator Roku 2017 dla najlepszego kreatora roku w Polsce.

Fryzurę wyobraźni i makijaż emocji eventu stworzyli: Krystyna Piasecka i Olaf Tabaczyński, którzy zadbali o fryzury i rumieńce policzków modelek i modeli. Polska Akademia Mody podziękowała im za to w postaci honorowych certyfikatów.

Nagrody wręczali Beata Ruszkowska, Prezydent Złotej Loży PAM i Stefan Kostecki, Prezes PAM. Gospodarzem wieczoru był Dominik Górny, wiceprezes i rzecznik prasowy PAM. „Prezenty” dla gości gali przygotowali również: Janina Dutkiewicz, Bogdan Biegański, Marian Kasprzak, Andrzej Darul.

Zdjęcia z Gali autorstwa Aldony Dzielickiej